Starptautiskais diploms STEM skolotājiem / eSTEM

Erasmus+ 2. pamatdarbība "Kapacitātes stiprināšana augstākās izglītības jomā" (Erasmus+ KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices -  Capacity building in the field of higher education)

Projekta līguma Nr. 561771-EPP-1-2015-1-EG-EPPKA2-CBHE-JP, LU reģ. Nr. ZD2015/20098, PIz-20098-ST-N-040.

Projekta ilgums: 2015-2018

Projekta mājaslapa: www.estem.edu.eg

Projekta partneru sadarbības platforma: http://www.asugards.edu.eg/projects/course/info.php?id=27

Projekta reklāmlapa/plakāts

Projekta partneri:

No Ēģiptes:

1. Ain Šams Universitāte (Ain Shams University ASU) – projekta pieteicējs un koordinators;
  2. Nīlas Universitāte (Nile University NU);
  3. Ēģiptes E-mācīšanās universitāte (Egyptian E-Learning University EELU);
  4. Aleksandrijas Universitāte (Alexandria University AU);
  5. Ēgiptes Izglītības ministrija (Ministry of Education MOE);
  6. Ēģiptes Komunikācijas un informācijas tehnoloģiju ministrija (Ministry of Communications and Information Technology MCIT);
  7. Nevalstiskā organizācija Misr El Kheir (MEK).

No Lielbritānijas

Glāzgovas Kaledonijas universitāte (Glasgow Caledonian University GCU)

No Zviedrijas

Karaliskais Tehnoloģiju institūts (Royal Institute of Technology KTH)

No Latvijas

Latvijas Universitāte (LU)

Projekta mērķis ir veidot jaunu kvalificētu dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas skolotāju paaudzi, kas spēj nodrošināt atbilstošu un inovatīvu mācīšanu STEM mācību priekšmetos (S (science) – dabaszinātnes, T (technology) – tehnoloģijas, E (engineering) – inženierzinātnes, M (mathematics) – matemātika) un kas spēj veicināt skolēnu pašpaļāvību, loģisko domāšanu, problēmu risināšanas prasmes, kā arī skolēnu kompetenci tehnoloģiju, inovāciju un izgudrojumu jomā, lai viņi būtu gatavi un spējīgi iegūt augstāko izglītību un strādāt eksakto zinātņu jomā. Skolotāji būs spējīgi strādāt STEM skolās Ēģiptē un citās arābu valstīs, kā arī izmantot STEM metodoloģiju un resursus vispārizglītojošajās valsts skolās un privātskolās.

Mērķis tiks sasniegts, veicot šādus uzdevumus:

1. Veikt visaptverošu trūkumu/robu/vājo vietu analīzi par STEM izglītības prasībām Ēģiptē, koncentrējoties uz STEM skolotāja kvalifikācijas prasībām.
  2. Izstrādāt un piedāvāt viengadīgu programmu STEM skolotāja diploma saņemšanai Ēģiptes universitātēs, kas piedalās projektā.
  3. Izstrādāt un piedāvāt kursus (pedagoģiski psiholoģiskos, specializētos) STEM skolotāja diploma saņemšanai ar dubultizglītības dizaina koncepciju un atbilstoši ECTS kredītpunktu sistēmai.
  4. Izstrādāt diplomu saskaņā ar ECTS sistēmu, lai tas vēlāk varētu būt pilnveidots un pielīdzināts maģistra grādam.
  5. Akreditēt izstrādāto diplomu gan Ēģiptē, gan Eiropas valstīs, izmantojot ES atzītu STEM izglītības attīstības centru.
  6. Veidot STEM skolotāju resursus STEM skolām vai skolām, kas pieņem un realizē praksē STEM koncepciju.
  7. Dibināt STEM resursu centru STEM skolu resursu ilgtspējīgai attīstībai.
  8. Dibināt sakarus un veikt apmaiņu starp Ēgiptes un Eiropas institūcijām, lai nodrošinātu Ēģiptes skolotāju mācības projekta partneraugstskolās Eiropā.
  9. Ieviest/izsniegt STEM skolotāja diplomu kā akreditētu grādu jau projekta īstenošanas laikā.

Skolēnu aptauja

Skolotāju aptauja

Skolotāju e-intervija

Saistītās ziņas latviešu valodā:

Latvijas Universitātes zinātnieki uzsāk dalību eSTEM projektā Erasmus+ 2. pamatdarbības ietvaros

PZI un PN zinātnieki kopā ar partneriem no Eiropas un Āfrikas piedalīsies projektā „International Diploma for School Teachers in STEM Education / eSTEM”

PZI direktors piedalās eSTEM projekta iepazīšanās sanāksmē

eSTEM projekta otrā koordinatoru sanāksme

eSTEM projekta dalībnieku tikšanās Glāzgovā

eSTEM projekta darba sanāksme Aleksandrijas Universitātē

Notika eSTEM projekta sanāksme un mācību seminārs

LU pārstāvji piedalījās mācību seminārā Kairā, Ēģiptē