Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Eiropas Komisija LU maģistra programmu "Dažādības pedagoģiskie risinājumi" atzinusi par vienu no labākajām Eiropā
Manuels Fernandezs
05.06.2017

Eiropas Komisija Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes maģistra programmu "Dažādības pedagoģiskie risinājumi" atzinusi par vienu no labākajiem pedagoģijas nozares studiju programmu piemēriem Eiropā.

Projekta Preparing teachers for diversity: The role of initial teacher educationietvaros, Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorāts izvēlējis 15 izcilus gadījumus Eiropā;  to vidū ir arī starpuniversitāšu maģistra studiju programma "Dažādības pedagoģiskie risinājumi", kas tiek realizēta Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskajā institūtā.

"Eiropas izglītības jomas ekspertu sniegtais atzinums par šo studiju programmu kā labas prakses piemēru ir nozīmīga mūsu fakultātē īstenoto pedagoģijas studiju kvalitātes atzīšana", saka LU profesore Irina Maslo, programmas veidotāja un bijusī direktore līdz 2016. gadam.

"Tas ir ļoti pozitīvi gan Latvijas Universitātes starptautiskās atzīšanas, gan Latvijas prestiža sekmēšanai," piebilst Manuels Fernandezs, bijušais programmas starptautiskais koordinators un tagadējais direktors, kurš pilda direktora pienākumus kopš 2016. gada aprīļa.

Pieteikties studijām šajā programmā 2017.-2018. g. var līdz 1. jūlijam (Latvijas studentiem) un līdz 15. jūnijam (studentiem no Eiropas un citām valstīm). Vairāk informācijas par programmu var atrast ŠEIT un ŠEIT.

Maģistra studiju programmas “Dažādības pedagoģiskie risinājumi” gadījuma izpētes kopsavilkums ir atrodams tiešsaistes platformas "School Education Gateway" sadaļā "Eiropas rīkkopa skolām. Tas savukārt veicina programmas starptautisko atpazīstamību. Tiešsaistes platformu finansē Erasmus+, Eiropas Savienības programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā. To pārvalda European Schoolnet, kas ir 31 Eiropas Izglītības ministrijas starptautiskā partnerība, kura nodrošina mācīšanās procesu skolām, skolotājiem un skolēniem visā Eiropā. Tiešsaistes platforma "School Education Gateway"  ir saistīta ar Eiropas skolu kopienu eTwinning.

Kontaktpersona:
Dr.paed. Manuels Fernandezs, e-pasts: manuels.fernandezs@lu.lv